Szkolenie: Jak zorganizować konferencję naukową?

30 stycznia 2018 roku odbędzie się kolejne szkolenie organizowane przez Koło Naukowe Administracji Publicznej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc. Tym razem zostanie podjęty temat organizacji wydarzeń naukowych. Celem szkolenia będzie przygotowanie uczestników do sprawnego zorganizowania konferencji naukowej, zarówno wydziałowej jak i międzynarodowej. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć optymalny budżet konferencji, wybrać jej miejsce, zaprosić… Czytaj dalej »

Dzień Kół Naukowych WNPiSM

Dziś na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych odbył się Dzień Kół Naukowych, w którym udział wzięli również przedstawiciele KNAP. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że najbliższe spotkanie członków Koła i kandydatów odbędzie się 14 grudnia w Green Caffe Nero (Krakowskie Przedmieście 20/22) o godz. 18:00. Serdecznie na nie zapraszamy!  

Międzynarodowe Sympozjum o Służbie Cywilnej z udziałem prof. Ch. Demmke i B. G. Petersa

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowy Sympozjum Naukowym pt. ,,Służba cywilna w Polsce – 20 lat doświadczeń i perspektywy zmian) organizowanym przez Katedrę Prawa Publicznego i Katedrę Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród zaproszonych gości i panelistów znaleźli się m in: prof. dr hab. Andrzej Antoszewski… Czytaj dalej »

Osoby niepełnosprawne a administracja publiczna – podsumowanie debaty.

13 kwietnia 2016 r. w sali im. Czarnowskiego na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Kierunek na Administrację Publiczną II pt.  ,,Osoby niepełnosprawne a administracja publiczna” zorganizowane przez Koło Naukowe Administracji  Publicznej oraz Koło Naukowe Pracy i Zabezpieczenia Społecznego „Solidaritatis”. Po powitaniu przybyłych na debatę gości przez prezesów ww. kół głos zabrała Olga… Czytaj dalej »

Zapraszamy na debatę ,,Osoby niepełnosprawne a administracja publiczna”

Koło Naukowe Administracji Publicznej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Pracy i Zabezpieczenia Społecznego „Solidaritatis”serdecznie zaprasza na I debatę z cyklu Kierunek na administrację publiczną pt. Osoby niepełnosprawne a administracja publiczna, która odbędzie się 13.04.2016 (środa) w godzinach od 18:30 – 20:00, w Sali S. Czarnowskiego, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW (ul. Krakowskie Przedmieście 3). Wstęp wolny. Więcej informacji znajdą… Czytaj dalej »

Wybory samorządowe 2014: dylematy prawne i polityczne

W imieniu Instytutu Aktywności Społecznej (IAS), Zakładu Systemów Politycznych INP UW i Koła Naukowego Administracji Publicznej (KNAP) serdecznie zapraszamy na konferencję naukową pt. „Wybory samorządowe 2014: dylematy prawne i polityczne”, która odbędzie się 16.12.2014 r. (wtorek) w godzinach 12:15-15:00 na Uniwersytecie Warszawskim, w s. 200, ul. Krakowskie Przedmieście 24 (Mały Dziedziniec, budynek Samorządu Studentów UW).… Czytaj dalej »

Anna Biernacka-Rygiel dołączyła do grupy ekspertów „Team Europe”

Z radością informujemy, że członkini Koła Naukowego Administracji Publicznej – Anna Biernacka-Rygiel dołączyła do grona ekspertów Team Europe. W skład powyższej sieci wchodzą znawcy tematyki europejskiej, którzy w łatwy i przystępny sposób informują obywateli państw członkowskich o działaniach podejmowanych przez Unię Europejską. Więcej informacji o Team Europe mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej… Czytaj dalej »

Bartosz Saramak zwycięzcą konkurs ABW

Z radością informujemy, iż Bartosz Saramak – członek Koła Naukowego Administracji Publicznej wygrał konkurs na najlepszą pracę magisterską z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego państwa organizowany przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Praca poruszała kwestię wykorzystania otwartych źródeł informacji w działalności wywiadowczej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Samorząd terytorialny w Polsce – reforma czy kontynuacja?

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. Samorząd terytorialny w Polsce – reforma czy kontynuacja?”, która odbędzie się  1 grudnia 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim  (s. Czarnowskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 3). W charakterze prelegentów wystąpią m. in.: Prof. dr hab. G. Rydlewski (Uniwersytet Warszawski), prof. K. Stępień (UczelniaŁazarskiego), Prof. dr hab. J. Itrich-Drabarek (Uniwersytet Warszawski), prof. dr hab.… Czytaj dalej »